Muguras labsajūta gada aukstākajos mēnešos

Muguras labsajūta gada aukstākajos mēnešos

Mugurkauls

Gada aukstais laiks lielākoties atnāk gan ar augstākām komunālo pakalpojumu izmaksām, gan nepieciešamību veltīt papildu uzmanību un līdzekļus savai veselībai.

Gada aukstais laiks lielākoties atnāk gan ar augstākām komunālo pakalpojumu izmaksām, gan nepieciešamību veltīt papildu uzmanību un līdzekļus savai veselībai. Pie vainas ir nevien apgriezienus uzņēmusī vīrusu sezona, kas liek par sevi manīt šķaudoša kolēģa vai kaimiņa veidolā, bet arī dažādas citas veselības likstas, kas raksturīgas aukstajam un reizēm visnotaļ neomulīgajam laikam.

Vēl aizvien pastāv dažādi minējumi, kas ir par pamatu skaitliski pieaugošajām muguras sāpēm ziemas periodā. Zinātnieki un medicīnas speciālisti svārstās starp dažādām versijām, tāpēc viennozīmīga un nešaubīga pamatojumu joprojām nav, taču skaidrs ir tas, ka praksē sūdzību gadījumu skaits ziemas laikā tomēr pieaug.

Viens no skaidrojumiem ir tāds, ka zema gaisa temperatūra izraisa muskuļu cīpslu un saišu sasprindzinājumu visā ķermenī, īpaši ap mugurkaulu. Rezultātā var iedzīvoties sāpīgā iekaisumā jostasvietas apvidū, kas ievērojami ierobežo kustības. Turklāt aukstais laiks arī samazina asins plūsmu ķermenī, kā rezultātā ķermenis kļūst stīvs, tas rada papildu slodzi un palielina iespēju iedzīvoties traumās.

Gan vīrieši, gan sievietes gada aukstākajos mēnešos pastiprināti vēršas pie veselības aprūpes speciālistiem, sūdzoties par muguras sāpēm, turklāt reizēm šādu sūdzību visu līdzšinējo gadu nav bijis. Aukstais laiks nereti provocē jaunas vai pastiprina esošas muguras sāpes.

Būvnieki, noliktavas darbinieki vai citu fizisku darbu veicēji, kam nereti nākas strādāt aukstumā un caurvējā, no savas pieredzes visticamāk nešaubīgi varēs norādīt uz diskomfortu, ko radījuši šādi darba apstākļi.

Taču, ja apstākļi ir mazāk ekstrēmi, liela daļa cilvēku diemžēl ne vienmēr apzinās, ka temperatūra un laikapstākļi var nopietni ietekmēt mūsu veselību.

Ko darīt, lai pasargātu savu muguru no aukstā laika negatīvās ietekmes?

  • Jācenšas saglabāt siltumu, izvēloties piemērotu apģērbu. Dodoties ārā, jāpievērš uzmanība, lai mugura un kakls nebūtu atsegti un aukstais gaiss netiktu klāt nepasargātajām ķermeņa zonām.
  • Temperatūrai telpās ir jābūt tādai, lai cilvēks justos komfortabli un patīkami. Ja tas nav iespējams, jādomā par papildu līdzekļiem, kas šo iztrūkstošo komfortu varētu palīdzēt radīt. Tās var būt speciālas apsildāmās segas, siltas zeķes un sildošas muguras jostas. Jostas lietošana labvēlīgi ietekmē iekšējos orgānus, maigi balstot un uzlabojot asins mikrocirkulāciju. Ieteicamas arī visiem, kuru darbs ir saistīts ar ilgstošu slodzi mugurkaula jostasvietas un krustu apvidū, kā arī strādājot aukstās telpās un caurvējā.
  • Vingrojumu veikšana var palīdzēt uzlabot asinsriti. Pietiek pat ar dažām minūtēm dienā, lai sasildītu ķermeni un aktivizētu asinsriti. Vingrojumi palīdzēs vispārējai veselības uzturēšanai un muskuļu treniņam.
  • Jābūt uzmanīgam ar sezonai raksturīgiem darbiem un izklaidēm. Sniega un ledus tīrīšana, sniegavīru celšana un braukšana ar ragaviņām – ir jārīkojas apdomīgi, lai nerastos traumas vai apsaldēšanās.

Neskatoties uz tik ļoti dažādajām situācijām, universālākais padoms, kas derēs ikvienam, ir censties sevi uzturēt siltumā, veselībā un kustībā, neignorējot signālus, kas liecina par nepietiekamu sagatavošanos aukstuma apstākļiem. Ja ķermenis atradīsies siltumā un būs radīti mājīgi un komfortabli apstākļi, cilvēka prāts būs mundrs un priecīgs, un nebūs vietas depresīvām, nomācošām domām, kas nereti piezogas drūmajos un aukstajos gada mēnešos. Siltums un omulība atstās vispārēju labvēlīgu ietekmi gan uz mentālo, gan fizisko veselību, tādējādi vieglāk un veiksmīgāk sagaidot pavasari un saules starus, ko daba mums dāvā bez maksas.  

Klientu serviss
Piegāde visā pasaulē
Ātra piegāde
Kvalitāte