Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Kinezioloģiskais teips – atbalsts sportā un ikdienā

Traumas

Kinezioloģiskais teips ir kļuvis īpaši iecienīts gan profesionālu sportistu, gan arī amatieru vidū. Tas ir praktiski nemanāms, tai pat laikā sniedz neatsveramu atbalstu, piedāvājot plašas iespējas gan traumu profilaksē, gan arī ārstēšanā.

Pielietošanas iespējas:

Traumu profilakse. Kinezioloģiskais teips var tikt izmantots, lai samazinātu muskuļu un locītavu traumu risku, kas ir pakļautas pārmērīgai slodzei, tādā veidā tās stabilizējot.

Sāpju mazināšana un atjaunošanās veicināšana. Pareizi izmantots - kinezioloģiskais teips palīdz mazināt sāpes, kas saistītas ar muskuļu un locītavu traumām, un veicina ātrāku atjaunošanos, stimulējot asinsriti un limfātisko drenāžu.

Pareizu kustību veicināšana. Teips var tikt izmantots, lai koriģētu nepareizu kustību ieradumu, piemēram, veidojot papildu atbalstu muskulim, tādejādi stmulējot pareizu tā pozīciju noteiktas fiziskās aktivitātes laikā.

Kā tas darbojas?

Kinezioloģiskais teips tiek pielīmēts tieši uz ādas virsmas, parasti virs muskuļiem vai locītavām – tādā veidā viegli nostiepjot nepieciešamos muskuļus, locītavas vai saites. Atkarībā no pielietošanas mērķa tiek pielāgota nostiepuma intensitāte, virziens un novietojums. Veicot kustības, teipa elastīgums ļauj tam pastiepties un sarauties, taču tas neierobežo kustību brīvību.

Svarīga ir pareiza lietošana

Ir svarīgi saprast, ka kinezioloģiskais teips nav universāls risinājums visiem gadījumiem. Pareiza piestriprināšana prasa zināšanas un pieredzi. Vislabāk vērsties pie fizioterapeita, ārsta vai sporta medicīnas speciālista, kas palīdzēs ne vien izvēlēties optimālāko risinājumu, bet arī pielīmēt teipu. Teipu iespējams pielīmēt arī pašrocīgi, tomēr pirms lietošanas nepieciešams konsultēties ar attiecīgo speciālistu.

Izmantošanas ilgums

Kopējo izmantošanas ilgumu, lai kinezioloģiskais teips iedarbotos, noteiks speciālists. Tā pielīmēšanas nepieciešamība ir jāizvērtē individuāli.

Tikko pielīmēts teips savas funkcijas pildīs no dažām stundām līdz dažām dienām - tas ir atkarīgs no mērķa un cilvēka ķermeņa reakcijas. Ir svarīgi regulāri pārbaudīt teipa stāvokli un reaģēt, ja parādās kairinājums vai ādas reakcija.

Īsumā par svarīgāko

Kinezioloģiskais teips var būt noderīgs palīgs sportā un ikdienā, gan kā traumu profilakses, sāpju mazināšanas, atjaunošanās veicināšanas, gan arī kustību optimizācijas nolūkos. Tomēr tā pareiza pielietošana prasa zināšanas un praksi. Pirms sākt to izmantot, nepieciešams konsultēties ar speciālistu, lai nodrošinātu, ka tas ir piemērots individuālajām vajadzībām un mērķiem.

Ieteiktie produkti

Klientu serviss
Piegāde visā pasaulē
Ātra piegāde
Kvalitāte