Kompresijas zeķes ārstēšanai un profilaksei

Kompresijas zeķes ārstēšanai un profilaksei

Vēnas

Kompresijas zeķes ir palīglīdzeklis, kas veicina kāju labsajūtu un veselību gan palielinātas un ilgstošas slodzes gadījumos, gan paplašinātu vēnu ārstēšanā un citos gadījumos. To izvēle ir plaša, tāpēc piemērotākās palīdzēs izvēlēties ārsts.

Kompresijas zeķes ir palīglīdzeklis, kas veicina kāju labsajūtu un veselību gan palielinātas un ilgstošas slodzes gadījumos, gan paplašinātu vēnu ārstēšanā un citos gadījumos. To izvēle ir plaša, tāpēc piemērotākās palīdzēs izvēlēties ārsts.

Kāpēc jāvalkā kompresijas zeķes

Kompresijas zeķu nosaukums jau pasaka priekšā, ka tās ir zeķes, kas paredzētas spiediena radīšanai kājās, lai risinātu asinsrites problēmas. Atbilstoši izvēlētas un pareizi uzvilktas, tās veicina asins plūsmu vēnās virzienā uz sirdi. Tas mazina kājās tūsku, kā arī vēnu paplašinājumu vietās neveidojas asins sastrēgumi. 

Kādos gadījumos iesaka valkāt kompresijas zeķes:

  • paplašinātu vēnu ārstēšanā un profilaksē,
  • tūskas, noguruma mazināšanai cilvēkiem, kam darbs, ilgstoši stāvot kājās,
  • aktīviem sportistiem,
  • grūtniecības laikā,
  • dzemdībās,
  • operāciju laikā,
  • ceļojumos un citkārt.

Kompresijas zeķes var iegādāties ikviens cilvēks pats, taču, lai tām būtu ārstniecisks efekts, labāk konsultēties ar ārstu-flebologu, kurš, izvērtējot cilvēka veselības stāvokli un esošās problēmas, rekomendējot zeķes ar individuāli piemērotu spiedienu.

Turklāt svarīgi zināt, kā pareizi šīs zeķes uzvilkt, lai tās pildītu gan terapeitisko, gan profilakstiko uzdevumu. Speciālisti iesaka kompresijas zeķes uzvilkt no rīta guļus stāvoklī, kamēr kājās nav sakrājies šķidrums. Visas dienas garumā nav ieteicams tās noģērbt, bet vakarā to atkal izdarīt guļus stāvoklī.

Jārēķinās, ka sākotnēji, kamēr cilvēks pieradīs pie speciālajām kompresijas zeķēm, spiediena sajūta var būt traucējoša un dažkārt pat nepatīkama, taču, pierodot pie tām, nepatīkamās izjūtas ar laiku izzudīs un zeķes pildīs savu uzdevumu. Un cilvēks, kas tās valkā, jutīsies labāk, nekā iepriekš, tāpēc ir vērts palīdzēt savām kājām. 

Kompresijas zeķes operāciju laikā

Īpaši gadījumi, kad rekomendē un dažkārt pat obligāti liek valkāt kompresijas zeķes, ir dažādas operācijas. Speciālisti skaidro: tas nepieciešams tāpēc, ka ķirurģiska operācija ir slodze visam organismam, toskait arī asinsvadiem, un tas var provocēt trombu veidošanos, kā arī to kustību pa asinsvadiem, ja trombi jau izveidojušies.

Īpaši būtiska kompresijas zeķu valkāšana operāciju laikā ir cilvēkiem ar paplašinātām kāju vēnām. Šī problēma, kā arī horizontālais stāvoklis, kādā pacients atrodas operācijas laikā un pēc tās, var radīt asinsvadu nosprostošanos (emboliju). Tāpat jārēķinās, ka arī narkoze, ko lieto operācijas laikā, rada papildu slodzi asinsvadiem, turklāt narkozes daļiņas cilvēka organismā cirkulē vēl vairākas dienas pēc operācijas.

Lai izvairītos no pieminētajā problēmām, operāciju laikā ārsti rekomendē kompresijas zeķes. Kuros gadījumos un kāda spiediena – to izvērtēs mediķi, ņemot vērā gan pacienta veselības stāvokli, gan paredzamās operācijas lokalizāciju un dažādas individuālās nianses, kā arī citus faktorus. Turklāt pēc operācijās kompresijas zeķes iesaka valkāt vēl vairākas dienas, lai izslēgtu iespējamos pēcoperācijas sarežģījumus.

Lai gan mūsdienās kompresijas zeķu klāsts ir ļoti plašs, ir svarīgi ņemt vērā mediķu rekomendācijas, lai ikvienam gadījumam izvēlētos visatbilstošākās kompresijas zeķes, tādējādi sasniedzot maksimālu profilaktisko un ārstniecisko efektu.

Kompresijas zeķes ir nopērkamas, sākot no īsajām zeķītēm, tā saucamajam golfām, līdz pat zeķubiksēm, ieskaitot arī pusgarās un garās zeķes. Katras no tām būs piemērotas konkrētos gadījumos, taču nepareizi izvēlētas, tās nepildīs savu funkciju.

Klientu serviss
Piegāde visā pasaulē
Ātra piegāde
Kvalitāte