Vēnu varikoze vīriešiem

Vēnu varikoze vīriešiem

Vēnas

Ja ilgstoši tika uzskatīts, ka paplašinātu kāju vēnu problēma (venozā mazspēja) lielākoties skar sievietes, tad tagad aizvien biežāk speciālisti norāda, ka šī problēma ir vienlīdz nopietna abiem dzimumiem, un izskan pat apgalvojumi, ka vīriešiem, īpaši pēc 50 gadu vecuma, tā ir pat lielāka, nekā sievietēm, tikai kungi kavējas meklēt ārsta palīdzību.

Ja ilgstoši tika uzskatīts, ka paplašinātu kāju vēnu problēma (venozā mazspēja) lielākoties skar sievietes, tad tagad aizvien biežāk speciālisti norāda, ka šī problēma ir vienlīdz nopietna abiem dzimumiem, un izskan pat  apgalvojumi, ka vīriešiem, īpaši pēc 50 gadu vecuma, tā ir pat lielāka, nekā sievietēm, tikai kungi kavējas meklēt ārsta palīdzību.

Vīrieši neiet pie ārsta

Iemesls, kāpēc iepriekš radies priekšstats, ka venozā mazspēja ievērojami vairāk skar sieviešu auditoriju, ir pavisam vienkāršs. Visbiežāk sievietes šai problēmai pievērš uzmanību jau laikus - kad tā pat vēl nav radījusi lielas medicīniskas problēmas, bet bojā vien kāju estētisko izskatu. Tikmēr vīrieši, kas savas kājas ikdienā slēpj garajā biksēs, visbiežāk par to estētisko izskatu daudz nesatraucas un paplašinātām vēnām sāk pievērst uzmanību tikai tad, kad tās sāk traucēt ikdienas dzīvi vai sportiskās aktivitātes.

Iemesli, kāpēc veidojas venozā mazspēja:

 • iedzimtība,
 • mazkustīgs dzīvesveids,
 • ilgstoša stāvēšana un sēdēšana,
 • liekais svars,
 • smags fizisks darbs,
 • intensīvs sports un citi. 

Ātra un nesāpīga izmeklēšana

Vīriešiem var šķirst, ka paplašinātas vēnas, kamēr vien tās nerada sāpes un diskomfortu, nav vērā ņemama problēma, un tāpēc ir lieki meklēt medicīnisko palīdzību. Tomēr tā nav taisnība – neārstētas paplašinātas vēnas var radīt virkni veselības problēmu. Tāpēc speciālisti mudina vīriešu jau laikus vērties pie ārsta-flebologa, kas veiks izmeklēšanu un rekomendēs piemērotāko ārstēšanu, kā arī ieteiks risinājumus, kā organizēt ikdienas dzīvi, lai neprovocētu vēnu tālāku paplašināšanos.

Mūsdienās, kad medicīniskās izmeklēšanas iespējas strauji attīstās, tiek piedāvāta ātra un nesāpīga vēnu izmeklēšana, īsā laikā sniedzot atbildi, cik nopietna ir problēma un kāda būtu piemērotākā ārstēšana.

Izmeklēšana ar ultraskaņas palīdzību ilgst vien 10 līdz 15 minūtes, kuras laikā pacients saņem detalizētu skaidrojumu gan par virspusējo, gan dziļo kāju vēnu stāvokli. Izvērtējot saņemto izmeklējumu rezultātus, ārsts katram pacientam iesaka labāko risinājumu problēmas novēršanai un mazināšanai. 

Ārstēšana – ne tikai operācija

Skaidrs ir viens – ja kāju vēnas ir paplašinājušās, pašas no sevis tās iepriekšējo stāvokli neatgūs, tāpēc būs jāķeras pie dažādiem medicīniskiem risinājumiem.

Iespējams, ka defekts būs tikai kosmētisks, ne medicīnisks, kad pietiks ar skleroterapiju, lai likvidētu kapilāru tīklojumu. Tikpat labi arī gadījumos, kad problēma jau kļuvusi medicīniska, taču vēl ir tikai sākumstadijā, pietiks ar dažādiem profilakses pasākumiem, lai aizkavētu tās attīstību.

Viens no tiem - kompresijas zeķu valkāšana ikdienā. Jā, sākotnēji vīriešiem šī rekomendācija varētu izsaukt pretreakciju, tāpēc svarīgi zināt, ka mūsdienās ražotāji piedāvā plašu kompresijas zeķu klāstu, kas domāts tieši vīriešiem. Piedāvājumā ir tā saucamās golfas, kas pat ikdienā iederēsies lietišķa vīrieša garderobē ikdienā tā, ka neviens pat nenojautīs, ka tās ir kompresijas zeķes. Tāpat ir iegādājamas pusgarās un pat garās zeķes vīriešiem, ja ārsts atzīs, ka tādas nepieciešamas.

Tie kungi, kas iebilst, ka nevēlas skūt apmatojumu, lai zeķes ar silikona lentu cieši turētos pie kājas, var nebēdāties – tas nebūs jādara! Ražotāji par šo problēmu ir padomājuši un speciāli kungiem radījuši pie jostasvietas piestiprināmu monozeķi. Turklāt tai ir atvērts purngals, tāpēc tā derēs dažādiem kāju izmēriem. Svarīgi zināt, ka zeķu spiediena izvēli vērts uzticēt ārstam, kas rekomendēs katram pacientam piemērotāko.

Paplašinātu vēnu sākuma stadijā, pirms ķerties pie radikālām ārstēšanas metodēm, iesaka arī mazkustīgu dzīvesveidu papildināt ar fiziskām kustībām.

Ieteicamas:

 • pastaigas,
 • velobraukšana,
 • nūjošana,
 • peldēšana.

Nav ieteicams:

 • basketbols,
 • volejbols,
 • smagatlētika un citi sporta veidi, kas rada pastiprinātu triecienu un slodzi kājām.

Ja tomēr vēnu mazspējas problēma attīstījusies tiktāl, ka bez operācijas nevar iztikt, mūsdienās klīnikas piedāvā modernas ārstēšanas iespējas, pēc kurām jau tajā pašā dienā pacients var atgriezties mājās un jau pavisam drīz arī turpināt ierasto aktīvo dzīvesveido.

Tomēr jārēķinās, ka turpmāk var veidoties jauni vēnu paplašinājumi, tāpēc jāievēro ārsta noteiktais dzīvesveids un kustību režīms, noteikti jāatceras par kompresijas zeķēm un jākontrolē vēnu stāvoklis.

Klientu serviss
Piegāde visā pasaulē
Ātra piegāde
Kvalitāte