FAQ

Šādos gadījumos ieteicams izvēlētie 1. kompresijas (CCL 1) zeķes Hospital. Tās ir izveidotas tieši operāciju un dzemdību vajadzībām. Hospital līnija ir izstrādāta kopā ar mediķiem un ir ārstu apstiprināta.

Pirms iegādāties 2. kompresijas klases (CCL 2) izstrādājumus, ir nepieciešama ārsta rekomendācija. Preču iegādei netiks pieprasīta recepte vai pierādījums, taču vēršam uzmanību, ka 2. kompresijas klase ir ārstnieciskā un nepareizi to lietojot var nodarīt kaitējumu veselībai.

Tonus Elast ražo CCL 2 pusgarās zeķes, garās zeķes, zeķubikses, monozeķes un kompresijas piedurknes.

Grūtniecības laikā sievietes ķermenis piedzīvo lielas izmaiņas, ieskaitot asins tilpuma un šķidruma palielināšanos. Šis šķidrums var izraisīt pietūkumu, bieži vien kājās, potītēs un pēdās. Hormonālās izmaiņas un svara pieaugums ir divi faktori, kas veicina varikozu vēnu attīstību grūtniecības laikā. Lai rūpētos par topošās māmiņas vēnu veselību, ieteicama ir kompresijas zeķu valkāšana. 
Pirms kompresijas zeķu iegādes, noteikti jākonsultējas ar ārstu.

Labā ziņā ir tā, ka nereti varikozas vēnas pazūd drīz pēc bērna piedzimšanas.

Kompresijas klases mēdz būt profilaktiskā (CCL P), pirmā (CCL 1), otrā (CCL 2) un citas. Jo augstāka kompresijas klase, jo stingrāka ir kompresijas zeķe. Kompresijas līmeņi tiek mērīti dzīvsudraba staba milimetros (mmHg). Tā ir tāda pati skala, ko izmanto asinsspiediena mērīšanai. 

Profilakses klases jeb CCL P (līdz 18 mmHg) izstrādājumi paredzēti cilvēkiem, kas ir riska kategorijā, bet vēl nav attīstījusies vēnu varikoze:
 - grūtniecēm;
 - cilvēkiem ar lieko svaru;
 - ar noslieci uz vēnu slimībām;
 - ar darbu, kur ilgstoši jāstāv (skolotāji, pārdevēji, medmāsas u.c.), jāsēž vai jāceļ smagumi.

I kompresijas klases  jeb CCL 1 (18 - 21 mmHg) izstrādājumi paredzēti:
 - “nogurušu kāju” sindroma gadījumā;
 - vēnu mazspējas ārstēšanai sākuma stadijā, kad notirpuma, „skudriņu” un spīlēšanas sajūtas, kad potītes un ikri pievakarē ir pietūkuši un sāp, mēdz būt krampji ikros;
 - vēnu trombozes un kāju tūsku profilaksei riska grupās.

II kompresijas klases  jeb CCL 2 (23 - 32 mmHg) izstrādājumi paredzēti:
 - bez trofiskiem traucējumiem noritošas kāju vēnu varikozes ārstēšanai ar bojājumiem apakšstilba un augšstilba segmentā, t.sk., grūtniecēm;
 - akūta tromboflebīta, dziļo vēnu trombozes ārstēšanai;
 - pietūkuma novēršanai vēnu varikozes gadījumā ar bojājumiem apakšstilba un augšstilba segmentā;
 - posttrombotiskā sindroma ārstešanai un profilakasei;
 - pirms un pēc skleroterapijas, flebektomijas operācijām un gatavojoties tām;
 - cita veida ķirurģiskās ārstēšanas gadījumos, pēctraumatiska pietūkuma gadījumos.

Uzmanību! II kompresijas klases izstrādājumu lietošanai ir nepieciešama ārsta speciālista konsultācija.

Darbi, kuros nepieciešams visu dienu stāvēt kājās, piemēram, skolotājiem, celtniekiem, medmāsām, ārstiem, viesmīļiem, rūpnīcas darbiniekiem, policistiem, ugunsdzēsējiem, un citiem, var izraisīt kāju pietūkumu, nogurumu un sāpes dienas beigās. Jūs varat lūgt ārstam ieteikt kompresijas zeķes, ko valkāt dienas laikā. Tas novērsīs pietūkumu un noguruma sajūtu.

Tūska ir šķidruma uzkrāšanās kājās. Ciešās kompresijas zeķes un zeķbikses palīdzēs samazināt šķidruma uzkrāšanos un saglabāt kāju veselību.

Neatradāt ko meklējāt? Sazinieties ar mums!

Klientu serviss
Piegāde visā pasaulē
Ātra piegāde
Kvalitāte